3 jel, hogy valaki hazudik emailben

Borítókép: 3 jel, hogy valaki hazudik emailben
...vagy chaten. Íme néhány kapaszkodó a sorok közti olvasáshoz.

Újabb és újabb tanulmányok bizonyítják, hogy többet hazudunk, mint gondolnánk. Persze a mi mellébeszéléseink sima füllentések, amelyeknek pusztán az a célja, hogy leegyszerűsítsük az életünket és megkíméljünk másokat a részletektől vagy a véres igazságtól. Ezzel szemben rendkívül fájdalmasan szokott bennünket érinteni, ha mondjuk partnerünket hazugságon kapjuk.

Mostantól könnyebb dolgunk is lesz ezek lefülelésében, hála a buffalói egyetem nemrég publikált kutatásának. Ebben azt vizsgálták, hogy miből lehet felismerni az emailben vagy chaten írt vagy kapott hazugságokat. Mivel levelezés közben ritkábban látjuk a másik arcát, a metakommunikációból ilyenkor nem tudunk következtetni. Na de akkor mégis honnan tudjuk, hogy gyanúnk megalapozott-e? A kutatásbólkiderül például, hogy a hazugság jele lehet, ha valaki lassabban válaszol emailezés vagy chatelés közben, mint szokott. Tehát ha évődő sms-ezgetés közben az 5. válaszüzenet mondjuk késik, akkor érdemes azt jobban megvizsgálni, hátha nem 100% annak igazságtartalma.

Így tartsd karban a párkapcsolatodat – tippjeinkért katt a linkre!

A kutatók egyetemistákat vizsgáltak csetelés közben, és arra kérték őket, hogy a válaszaik felében hazudjanak. Azt figyelték meg, hogy ilyenkor mindig tovább tart a válasz megkomponálása, mert nehezebb kitalálni valami hihető maszlagot, mint az igazat mondani.

Íme 3 jel, amiből tudhatod, hogy nem mond teljesen igazat, akivel emailezel vagy chatelsz:

1. Nem tér ki a részletekre. Ha nem akarja bevallani, hogy munka helyett aknakeresőzött, akkor csak annyit mond, hogy „későig dolgoztam". Ha tényleg dolgozott, akkor elmagyarázza, mit csinált és miért tartott tovább, mint tervezte.

2. Nem beszél egyes szám első személyben. A„Lekéstem a vonatot" nagyobb valószínűséggel őszinte, mint a „Késett a vonat".

3. Kerüli a szubjektív megközelítést. Gondoltam rá, hogy felhívlak, de aztán elsodortak az események", ez hihetőbbnek tűnik, mint hogy „Nem volt egy perc szünet a tárgyalásban."

Mondanunk sem kell, hogy ezek a jelek önmagában nem feltétlenül utalnak egyértelműen arra, hogy valaki igazat mond vagy kevésbé. Érdemes óvatosan bánni velük és legfeljebb mint segédeszközökre tekinteni rájuk, nem mint fegyverekre.

Forrás: womenshealthmag.com, fotó: Pinterest