Pufidzseki kisokos: minden, amit a tökéletes télikabát megtalálásáról tudni érdemes

Borítókép: Pufidzseki kisokos: minden, amit a tökéletes télikabát megtalálásáról tudni érdemes
Jöhet eső, felhőszakadás, fagy és hó, a pufidzseki állja a sarat!

Először is kezdjük azzal, ha pufidzsekiről van szó, akkor csak egy igazság létezik: ami belül van, csak az számít igazán. De milyen töltőanyag legyen benne, mire figyeljünk vásárláskor, és melyek az igazán időtálló pufidzseki ismérvei? Ennek jártunk most utána!

A nagy kérdés: természetes vs. szintetikus!

Hőszigetelés szempontjából a természetes nem feltétlenül jobb. Általánosságban elmondható, hogy azok a kabátok, amelyek töltéséhez organikus anyagokat használnak – ezek közül is a legnépszerűbb a liba- és a kacsatoll vagy a gyapjú és a pamut –, súlyukhoz képest melegebbek, mint szintetikus társaik. Utóbbiak azonban ellenállóbbak az időjárás viszontagságaival szemben, a tollal ellentétben nedves időben is tökéletesen szigetelnek.

Fontos: védd az állatokat!

Ha az R. D. S. rövidítést látod egy kabát címkéjén, megnyugodhatsz, ez ugyanis a Responsible Down Strandard, vagyis a felelős toll-szabvány rövidítése, ami azt jelenti, hogy a kabátban felhasznált toll etikus körülmények között tartott állatoktól származik, sem erőszakos táplálásnak, sem élve kopasztásnak nem voltak kitéve.

Minden időre megtalálhatod a tökéletes pufidzsekit!

Hűvös, száraz idő

Egy vékony, könnyű, tollal töltött kiskabát tökéletes választás az épp hűvösödő napokra. Ám mondjuk egy gyapjúkabát alatt plusz rétegként viselve a hideg napokon is imádni fogod.

Hűvös, esős idő

Keresd az alumíniumbevonatú darabokat, ez ugyanis áthatolhatatlan védőréteget képez, amely tartja a test hőjét és a nedvességnek is ellenáll. Nagy hidegben azonban elkél alá még egy-két réteg.

Hideg, havas idő

A thermo szintetikus töltet már elkél ilyenkor, amivel egy tollkabát melegségét kaphatjuk, de vékonyabb és sikkesebb fazonba csomagolva.

Viseld gondját!

Mosás

Mindig a címkének megfelelően tisztítsd a kabátodat. A tollal töltött kabát érzékeny, ezért csak speciális mosószerrel mosható. A mosógép alapos kitisztítása után 2-3 teniszlabdát dobj a dobba, és kímélő mosószer gyönyörűen megtisztítja a kabátot.

Szárítás

Amennyiben a címke engedi, a gépi szárítás a leghatékonyabb megoldás, mivel a levegőn akár több napig eltarthat a száradás. Teniszlabdákkal, fektetett levegőztetéssel és időnként rázogatással elkerülheted, hogy a tollak összecsomósodjanak.

Tárolás

Bár a pufikabátok igazán könnyen elcsomagolhatók, a legjobbat mégis azzal teszed velük, ha száraz helyen, egész évben akasztva tárolod őket.

Végül pedig jöjjön egy kis street style-inspiráció!