Ne próbáld ki, mert akkor többé nem akarsz dobozos gyümölcslevet!

Borítókép: Ne próbáld ki, mert akkor többé nem akarsz dobozos gyümölcslevet!

Mi a különbség a boltban kapható gyümölcslevek és az otthon készített zöldség és gyümölcslevek között? Jelentős különbség van. Van, aki azt mondja, semmi. Vannak viszont olyanok is, akik nagyon is jól tudják, miről beszélek. Aki egyszer a friss zöldség és gyümölcs valódi ízét, nem nagyon fog többé a dobozosra még gondolni sem.

Sok helyen kapható már gyümölcslé, kávézókban, teázókban isteni készítményeket szolgálnak fel. Laktatós, tartalmas, és egészséges is. Kérdés azonban pontosan az, hogy miből készülnek, hígítva vannak-e vagy esetleg még tartósítószert is tesznek bele?
Mára már lassan „divatnak” számít, ha az egészségről és egészséges életmódról beszélünk. Kicsit elcsépelten is hangzik, hogy egészség és egészséges életmód, de valljuk be, van ennél fontosabb?! Csak akkor értékeljük az egészségünket, ha betegek vagyunk. Gondoljunk csak bele, mennyi mindent nem tudunk betegen elvégezni! Nyomjuk az ágyat, talán még lázasak is vagyunk, vagy egyszerűen nem tudunk szinte semmire odafigyelni. Az is nagy gondot okozhat, ha gyermekünk, vagy szüleink válnak betegekké. Szerencsére mára már egyre több megoldás van arra, hogy megtaláljuk, ki hogyan teheti életét egészségesebbé.

Vitaminok, táplálék-kiegészítők, életmód tanácsok, receptek, fogyókúra ötletek segítik a döntést. És persze ott vannak a klasszikus értelemben vett gyümölcsök és zöldségek. De ezekből meg sokat kellene megenni, hogy a megfelelő vitamin és táplálék mennyiséget bejutassuk a szervezetbe. 3 almát, 2 répát, 1 zellert és 1 banánt meg tudnál enni minden nap? Vagy ennek megfelelő mennyiségű zöldséget, gyümölcsöt? Ma már szinte bármit megkaphatunk. Semmi különös nincs abban, hogy akár decemberben is lehet spárgát vagy epret szerezni a világ valamelyik tájáról, de sokan ragaszkodnak a szezonnak megfelelő, friss, saját termőterületén érett zöldségekhez és gyümölcsökhöz. Az az igazi!

Ugyanez érvényesül akkor is, amikor beszerzünk egy juicert, vagy gyümölcsprést. Nem gyümölcscentrifugáról beszélek., alacsony fordulatszámon működő (42-72 fordulat/perc) konyhai eszköz. A lassú fordulatszámának köszönhetően megmarad a juiceban minden tápanyag, vitamin és enzim, és nem képződik magas hőmérséklet, ami megváltoztatja az összetevőket (40 fok fölött) a tartályban a pép préselése közben. Maximális lé hozamot érünk el. Szinte hihetetlen, de a piacon vásárolt néhány almából és répából akár 5-7 dl juicet tudunk készíteni. Az eredmény jó minőségű, igazán zamatos, és vitaminokkal tele koktél lesz. Nagyon nem mindegy, hogy milyen zöldség és gyümölcslevet teszünk otthon az asztalra. Egy idő után kimondottan izgalmassá válik, hogy éppen milyen zöldségek, gyümölcsök kaphatók a piacon, mi az, ami érik, miből és milyen kombinációkból lehet a legfinomabb italokat elkészíteni?

Vannak turmixok, és gyümölcscentrifugák is, amelyek teljesen megfelelőek. A prések azonban másmilyenek. Egy csiga (vannak ikercsigás szerkezetűek is) segítségével a zöldség és gyümölcs húsa lassan, de olyan hatásosan nyomódik össze, hogy az összes, hangsúlyozom, az összes lé kijön belőle. A juice - vagy rostos juice az egyik kivezető nyíláson távozik, míg a másik kivezető nyíláson a szárazanyag jön ki a tartályból. Köszönhető ez annak, hogy a készülékek több szűrője is van és így különféle sűrűségű levet lehet előállítani.

A dolog lényege egy profi JUICER. Nem, sajnos a gagyikban nem lesz sok öröm. Igaz azok is kipréselnek lé mennyiséget, de sokkal bonyolultabb előkészíteni a hozzávalókat. Elakadnak, leégnek, stb., és ha mégse ég le, akkor meg iszonyú idegesítő az elmosása használat után. A JUICER-t érdemes kitisztítani használat után rögtön, mert egyrészt nem szárad bele a gépbe a szárazanyag, másrészt nem kezd el erjedni. Maximum másfél perc alatt simán el lehet öblögetni, hála annak, hogy könnyen szétszedhető, nincsenek benne kis, nehezen tisztítható részek. Ha nehéz lenne elmosni, akkor az ember egyszer csak már nem venné elő többé, és felkerülne a használhatatlan, értelmetlen konyhai eszközök közé a konyhaszekrény tetejére porosodni. Hiába volt olcsó, valójában nagyon drága volt.

Én is használom az EUJUICERS termékeit, és visszakaptam a zöldség, gyümölcs fogyasztás élvezetét. Nem kell rágcsálnom egész nap zöldségeket és gyümölcsöket, lefacsarom és kész. Már indulok is! Olyan zöldségeket is préselek, amelyeket azelőtt nem ettem, mert macerás volt, és túl hosszú időbe telt megenni. Itt a céklára, és répára gondolok. Nagyon szeretem ezeket a zöldségeket, de nem bajlódtam régen ezekkel. Most viszont bele a présbe, és máris ízletes, kellemes vitaminkoktélokat készítek. A prés kemény zöldséggel (zeller, gyömbér) is megbirkózik, még a búzafüvet is préseli. (A búzafűnek sejtmegújító hatása van). Megmosom a zöldségeket és gyümölcsöket, a kemény héjúakat megtisztítom (almát, körtét, répát nem), aztán irány a betöltőnyílás, még a kisebb magvas gyümölcsöket (szőlő) is gond nélkül beledobálom. Persze a meggy és cseresznye magját nem, azok tönkreteszik a csigát és a szűrőt is.


A gépben maradó rostok szárazsága a préselés jó hatásfokára utal. Az éppen csak nyirkos rostot egyébként lehet akár süteményekhez is használni. A prés kapacitásban is kiváló, akár egy teljes család adagját el lehet készíteni egyszerre. Szóval nagyon ajánlom az OMEGA termékeket. És amitől az OMEGA prések egyedülállóak a piacon az a „zöldek” préselése. Ezek kiváló méregtelenítők, hatásosak diétázóknak, fogyókúrázóknak, betegségek megelőzésében és a betegségek visszafordításában. Helyreállítják az emésztést, javítják a vízháztartást, de még a magas vérnyomásra is jó hatással vannak.

Az alma bármivel jó párosítás. Nagyon jó bele a zeller gumó. Ez ad hozzá egy olyan plusz ízt, ami szinte mindenhez illik, de nem uralkodik el rajta. A gyömbér is kiváló, de csak kisebb mennyiségben. Egyébként meg alma, körte, cékla, répa, citrom, brokkoli, uborka vagy bármi más. Az alma fröccsnek is fantasztikus, akkor több, mint duplájára kell felönteni szódával!Én az élvezet irányából közelítem meg az egész kérdést és bár nem vagyok dietetikus, de tudom, hogy élettani hatásaiban, vitaminokban, ásványi anyagokban, nyomelemekben és mindenféle másban is rettentően jó dolog a friss gyümölcslé. Télen még inkább, úgyhogy hajrá!

Végül írunk néhány receptet is, amelyek nálunk beváltak:

3 alma
3 narancs
1 cékla
minimum 4-6 dl juice-t kell kiadnia. Mentával díszíthető, de a juice-ban is elképesztő finom.

Egy nagy fürt szőlő
3 db kiwi
1 db mangó
Nagyon különleges!

2 db alma
2 db répa
fél zeller gumó
A nap bármelyik időszakában fogyasztható.

A sárgadinnye, görögdinnye juice kombinációk a nyári hónapok legjobbjai.

Akinek van kedvenc receptje/trükkje,

Lájkoljatok minket a facebookon!