A diéta elég nagy szívás – itt van 7 tipp, ami könnyebbé teszi

Borítókép: A diéta elég nagy szívás – itt van 7 tipp, ami könnyebbé teszi Forrás: europress
Senki sem mondta, hogy könnyű lesz. De néhány fogódzót adhatunk.

Valójában senki sem szeret diétázni. Rengeteg előnye van (itt és itt írunk azokról a váratlan pozitívumokról, amelyek történnek velünk ilyenkor), de lássuk be:azért kezdünk bele egyáltalán a diétázásba, mert valamiért rákényszerülünk. Íme a leggyakoribb panaszok, amik miatt a diétázás nehéz és amiért sokszor kudarcba fullad – mindegyikhez adunk egy-egy tanácsot, amitől talán könnyebb lesz.

[cikk=48329]

1. A kedvenc kajáimról le kell mondanom, kábé örökre.

Ez nem igaz. A muffin, a pizza, a csokoládé és a sült krumpli boldoggá tesznek. Nem vonhatod őket meg magadtól egyszer és mindenkorra. De ha csak ezeken élsz, az boldogtalanná tesz: nem csak hizlalnak, de rossz hatással vannak az egészségedre, az anyagcserédre, a vércukorszintedre... Szóval soha ne mondd, hogy soha. Mérlegelj. Tervezz. Ha szülinapi zsúrba készülsz, előtte egyél levest és salátát, és semmiképp ne menj oda éhesen. Ha ez megvan, nyugodtan megkóstolhatod a tortát és kiélvezheted minden morzsáját.

Amúgy meg: néhány hét diétázás után tedd fel magadnak a kérdést, hogy még mindig a pizza-e a kedvenc kajád. Vagy a rengeteg új, zöldségekben gazdag recept egyike, amit az utóbbi időben kikísérleteztél?

2. Soha többé nem engedhetem el magam, folyton számolnom kell az adagokat, a kalóriákat.

Ahhoz, hogy hosszú távon sikeres legyen az életmódprogramod, néha igenis muszáj elengedned magad. Muszáj pihenőt tartanod abban, ahogy egyébként odafigyelsz az étkezésedre. Dolgozni sem mész be a hét minden napján, hanem hétvégén félreteszed a munkát és pihensz. A diétázásban is rád fér egy kis pihenés. Ezen a téren is a legjobb a 80%-os szabályt követni: ha a kalóriaszámlálásra esküszöl, próbáld ki, hogy mondjuk minden 5. napon pihenőt tartasz ebben. Ha mérőedények segítségével állítod össze a menüdet, hetente egyszer tedd félre azokat.

4. Nem tudok étteremben enni.

Valóban, ezen a téren vigyázni kell. Általában nem derül ki az étlapokról az összes hozzávaló. És hát nehezebb ellenállni a kísértéseknek, ha az asztaltársaság minden tagja pizzát rendel, csak te maradsz a salátánál. Ilyenkor ugyanaz az elv érvényes, mint a kedvenc kajáidnál. Próbálj meg többször magadra főzni (vagy a jól ismert egészséges éttermek főztjét választani), mint nem. Legyen itt is érvényben a 80%-os szabály. De ha nem tudod elkerülni a pizzériát, akkor rendelj pizzát. Ha vigyázol az adagokra (például felezel vagy harmadolsz valakivel), annál jobb. Időnként te is megengedhetsz magadnak egy-két „egészségtelenebb” falatot.

[cikk=46034]

5. Az edzés fájdalmas, izzasztó, egyhangú és jobban örülnék, ha leszerelnék az edzőtermi tükröket.

Csak az elmaradt edzés a rossz edzés! Ez az alapszabály mindig érvényes; de amúgy meg érdemes megtenned magadnak azt a szívességet, hogy olyan sportágat választasz, amit élvezel. Amellett fogsz ugyanis megmaradni sokáig. Ha jobban szereted a piláteszt a trx-nél, tarts ki amellett akkor is, ha harmadannyi kalóriát égetsz el vele egy óra alatt.

6. Kőkemény munkával lefogytam öt kilót és még mindig van hátra tíz. Fáradt vagyok, fogalmam sincs, honnan lesz erőm a kitartáshoz, valószínűleg sehonnan.

5 kiló mínusz: rengeteg. Ünnepelj! Jutalmazd meg magad!Vegyél magadnak kisebb méretű ruhákat!Ne azt nézd, hogy még mennyi van hátra; haladj előre kis lépésekben, egyszerre csak egy napot.

7. Tizenhárom éve vagyok visszaeső diétázó. Adjam fel?

Bár a fogyás titkát mindenki érti – vigyél be egy egész picivel kevesebb kalóriát a szervezetedbe, mint amennyire szükséged van –, diétázók nagy része nem tudja megtartani az elért eredményt. Ez egy szomorú tény, aminek hátterében leginkább a fenti tényezők állnak. Diétázni szívás. Nehezebb, mint bárki gondolná. Annyira nehéz, hogy többnyire alábecsüljük, mennyire. Aki ezt tudja, és mégsem adja fel, máris eggyel közelebb került az eredményhez.