5 előnye biztosan van annak, hogy megint decemberben beteg a gyerek

Borítókép: 5 előnye biztosan van annak, hogy megint decemberben beteg a gyerek Forrás: europress
Miért lenne jó a betegség bármire, főleg karácsony előtt? De ha otthon ragadsz, és egy beteg gyerek ápolását próbálod a munkáddal összeegyeztetni, miközben mindenki más ajándékok után rohangál, neked is megváltozhat a világlátásod. Én ezeket tanultam meg idén.

A tesóm elmélete szerint a gyerekek mikulás-karácsony táján úgyis megbetegszenek, pont a legrosszabbkor, pont akkor, amikor már tele lennél tettvággyal, körmödre ég a munka, szorít az idő. Mondja mindezt a leghalványabb keserűség nélkül, pusztán tapasztalatból és segítségképp. Az ő nagyfiai már felnőttek. Az enyém viszont rendre beigazolja a megfigyelt bölcsességet.

[cikk=41276]

Idén is bekövetkezett, amire a figyelmeztetés ellenére sem számítottam, amit nem vártam, amit nem akartam elhinni: hogy 2 héttel karácsony előtt kitörhet rajta egy jó kis lázas vírus, olyan típusú, amit leginkább a fürdőszobai dupla komfort igénye jellemez (egyre ülsz, egyet magad elé tartasz).

Első kétségbeesésemben csak kapkodtam, aztán kialakult egy vicces rutin: hajnalban dolgoztam a számítógép előtt, miután felébredt, vele foglalkoztam, amíg pihent, újra dolgoztam stb. És ahogy teltek a napok, és mi ketten a karácsonyi készülődéstől zajos külvilágtól elszigetelve próbáltunk „túlélni”, a következőkre jöttem rá:

1)Nem szégyen kérni

Te is azok közé tartozol, akik meg vannak róla győződve, hogy mindent egyedül kell megoldaniuk, elérniük, elintézniük? Én is nagyon nehezen tudok segítséget kérni, de most kénytelen voltam: a párom bevásárolt, sőt, karácsonyi ajándékokat szerzett (még magának is, szegény), a tesóm megígérte, hogy vigyáz a fiamra az értekezlet idején, a tanulószobás tanárnő megírta nekünk mailben a leckét, a fiam edzője kedvezményt adott a decemberi havi díjból.

2)Kiderül, hogy kinek vagy fontos igazán

Akik rád csörögnek, amikor eltűnsz, akik megkérdik, hogy miben segíthetnek, akik beszélnek a kis beteggel telefonon, akikre számíthatsz akkor is, ha bajban vagy. Hát igen, ezzel nem mondok újdonságot, de az eredmény ilyenkor mindig meglepő.

3)Bármin lehet nevetni

Igazi művészet egy lábadozó betegből kicsikarni a leckét, miközben neked dolgoznod kellene, ő meg legszívesebben minden mást csinálna (leginkább a mobilját nyomkodná, persze). Szerencsére még a leckeírás is torkolhat nevetésbe, amikor az egy hete diétázó kölyök gyomra hangosan felkordul a nyelvtan házi feladat készítése közben,

sőt, közli, hogy ő az ilyenektől piszok éhes lesz:
„Húzd alá a szövegrészletben az anyagneveket, majd másold le őket!
A beton olyan mesterséges építőanyag, amely cement, víz és adalékanyag (homokos kavics, kőzúzalék, téglazúzalék) keverékéből készül.”

4)Ajándékozni másképp is lehet

A kényszerhelyzet kreatívvá is tehet. Egyik hajnalban szomorú listát írtam arról, mi mindent szerettem volna beszerezni a szeretteimnek. Jó részüket nagy valószínűséggel már nem fogom teljes valójában a fa alá tenni. Ehelyett beváltható 2016-os kuponokat meg betűrejtvényeket készítek majd,

amik ígéret formájában jelképezik az elmaradt, de várható meglepiket: a színházjegyet, a biciklit stb.

5)Kiderül, hogy mi a legfontosabb

Amiért az egész cikket írtam, az most következik. Mire vágyik egy gyerek igazán? Mi az, amit kér az anyjától, még csak nem is karácsonyra, hanem az év minden napjára? Én jó kis leckét kaptam ebből, és hogy el ne felejtsem, a fiam szájából a betegsége során elhangzott mondatokat leírtam és kitűztem magamnak a lakásban…