Nagytakarítás a nesszeszeredben – így csináld!

Borítókép: Nagytakarítás a nesszeszeredben – így csináld! Forrás: Europress
Az ünnepek előtti nagytakarítás legkellemesebb és legizgalmasabb programpontja: a rendrakás a sminkcuccaid között.

Mikor takarítottad ki utoljára a sminkfelszerelésedet? Már az idejét sem tudod? Akkor ideje nekiveselkedni – hát nem sokkal kellemesebb szemceruzákat és rég elfeledett rúzsokat próbálgatni, mint az evőeszközös fiókot ki-be pakolni vagy függönyöket vasalni?! Szépségszerkesztőként én bizony az előbbi tevékenységet részesítem előnyben. És van is benne némi tapasztalatom, így összeírtam, mire is kell figyelni!

1. Légy határozott és eltökélt!

Csak akkor érdemes nekifognod a dolognak, ha előtte megkeményíted a szívedet és komolyan megfogadod, hogy kidobod a nem használt/megromlott/kiszáradt dolgaidat, még akkor is, ha a legszebb emlékeid kötődnek hozzájuk. A projekt csak így lehet eléggé hatékony.

2. Leltározz!

Pakolj ki mindent mindenhonnan: az összes nesszeszeredet, a fürdőszobai tárolókat, a fésülködőasztal fiókjait – mindenhol nézz szét, ahol sminkholmik lapulhatnak. Nézd át a táskáid zsebeit, szedd ki belőlük az elveszettnek hitt szájfényeket és ajakápolókat, kutasd át a kabátokat, dzsekiket, nadrágzsebeket. Pakolj mindent egy kupacba, majd szelektáld őket funkciók szerint.

3. Nézd át a krémes állagúakat!

Bár a csomagoláson szereplő lejárati időt nem kell túlzottan szigorúan venni (tapasztalataim szerint jóval tovább kitartanak a termékek, mint amit a gyártó jelez), a krémes, olajos állagú sminkcuccok bizony meg tudnak romlani, mert – tartósítószer ide vagy oda – a bacik imádják a nedvességet. Nézd meg az alapozóidat, primer termékeidet: ha nem homogén az állaguk, megváltozott a színük, furcsa szaguk van – menniük kell! Ugyanez érvényes a rúzsokra, ajakápolókra, szájfényekre is – ezek könnyen romlanak, nem szerencsés őket ilyen állapotban felkenni (és lenyalogatni...). Ha van olyan szájfényed, amit használtál herpesz fertőzés alatt, szabadulj meg tőle. A hasonló körülményeknek kitett rúzst még meg lehet menteni, ha lefaragod belőle azt a részt, ami az ajkaiddal érintkezett.

[cikk=44272]

A mostani szempillaspirálok sajnos hamar beszáradnak – úgy látom, nagyjából 3-4 hónap a maximális időtartam, amíg megőrzik a normális állagukat. Ha kinyitod őket, és azt láttod, száraz darabok hullanak le a keféről, nem érdemes szenvedni velük.

A krémes állagú szemceruzákat próbáld ki a kézfejeden: ha darabokra hull, töredezik, csomókban jön, nem lehet megmenteni. Ha szép, tiszta vonalat rajzol, mártsd be néhány pillanatra alkoholba, hagyd megszáradni, hegyezd ki és jó erősen tedd rá a kupakot, majd mehet vissza a polcra.

4. Mérlegelj a púderes állagúak esetében!

A púderek, pirosítók és por alapú szemhéjfestékek évekig felhasználhatók: csak akkor van gond velük, ha színt váltottak vagy felvitelkor foltosodnak. Ezzel együtt a leejtett és porrá tört festékek esetében azt javaslom, válj meg tőlük. Úgysem fogod már őket használni, mivel attól tartasz – jogosan –, hogy az egész fürdőszobát beteríted velük. Ugyanígy érdemes kidobni azokat a termékeket is, amik "megkövesedtek", azaz nagyon erősen kell dörzsölni őket az ecsettel, szivaccsal ahhoz, hogy dolgozni tudj velük.

[cikk=44343]

5. Dobj ki mindent, ami már nem tetszik!

Felejtsd el a "hátha majd egyszer..." mondatot! Válj meg minden olyantól, amiben nem vagy 100%-osan biztos. Ne izgulj, ha egy-két év múlva rájössz, hogy mégis a kobaltkék a te színed, egészen biztosan tudsz venni valami hasonlót a sarki drogériában.

6. Tisztíts meg mindent!

Az alkohol és a sminklemosó keveréke remekül beválik ecseteknél, szempillagöndörítőknél, de az előbbieket antibakteriális szappanos vízbe is beáztathatod. A rúzsokat, szemceruzákat és szemöldökcsipeszeket érdemes tiszta, hígitatlan alkoholba mártani. Nedves roggyal töröld át a nesszeszerek belsejét, a festékek külsejét, a tokokat, így máris sokkal vonzóbb lesz a felszerelésed!