Így viseld a szoknyát télen: útmutató a tökéletes szetthez

Borítókép: Így viseld a szoknyát télen: útmutató a tökéletes szetthez
Milyen anyagból? Milyen hosszút? Milyen harisnyával? Milyen lábbelivel? Minden kérdésre megpróbálunk választ adni!

Megrögzött szoknya- és ruhapárti vagyok, egyszerűen azért, mert sokkal kényelmesebbnek találom őket, mint a nadrágokat. Na persze nem feltétlenül a magas derekú, szűk, szövet ceruzaszoknyát – bár ha a fazon csak egy kicsit is elasztikus anyagból készült, jöhet. Ruhatáramban vannak téli szoknyák és nyári szoknyák, a két kategória szigorúan elkülönül – egyetlen egy farmerszoknyának van csak szabad átjárása az évszakok között. És még így is, ilyen gyakorlattal, tapasztalattal a hátam mögött, minden évben gondot okoz a szezonváltás: amint az időjárás megváltozik, minimum két-három hétig tanácstalanul álldogálok reggelente a szekrényem előtt, azon morfondírozva, hogy ezt most hogyan is kéne, és mivel, és vajon tavaly ezt hogy viseltem – a hova is tettem részről nem is beszélve... Ilyenkor – ciki, nem ciki, én beismerem – hatalmas segítség az internet, főleg a képügynökségek street style gyűjteménye: én innen veszek leckéket és ismétlem át, amit tavaly már tudtam, csak a harminc fokban elfelejtettem. A legfontosabb fogódzókat most össze is írtam:

1. Téli szoknya, nyári szoknya
Arról, hogy melyik szoknya való télre és melyik nyárra, megoszlanak a vélemények. Mivel nekem a kényelem a legfontosabb szempont, hidegben olyan szoknyát szeretek hordani, amiben – mily meglepő – nem fagy be a fenekem. Azaz elég hosszú és elég vastag anyagból készült, vagy legalább az egyik kritériumnak megfelel. A mostani trendi velúr, szövet vagy kötött változatok és a térd alá vagy lábszárközépig érő darabok a legcudarabb időjárásra is tökéletesek.

A vékony pamut, virágmintás pörgős szoknya kilőve, ugyanúgy, ahogy a lenge sifon, selyem vagy csipkés kreációk is. Ezek szigorúan "nyári" darabok. Mármint nekem – mert én fázós vagyok...

[cikk=42826]

2. A nagy harisnya kérdés
Na igen, ez egy kemény, rágós falat, több szempontból is. Én ugyan nem tartom ördögtől valónak a testszínű harisnyát, de azt elismerem, hogy nagyon kevés helyen lehet jó minőségűt kapni, olyat, ami pont a megfelelő árnylatú, pont a megfelelő mértékig fényes, egyszóval: nem úgy néz ki, mintha a sarki kínaiban akasztottuk volna. Így én inkább a 20 denes feketét választom, ha a vastag harisnya nagyon nem illik a szetthez vagy az alkalomhoz.

De alapvetően néhány pár 100 denes feketével végig lehet csinálni a telet – én színesekkel nagyon nem is kísérletezgetek, bármennyire is tetszik azokon, akik jól tudják viselni.

Ami viszont remekül mutat és jól variálható, az a bokacsizma-zokni páros – ezekkel lehet játszadozni, egy eltalált kombináció nagyon nagyot tud dobni az összeállításon!

[cikk=42933]

3. Színek és minták
A legbiztosabb a feketére vagy fehérre építeni és ehhez választani plusz egy színt, vagy egyetlen szín árnyalatait keverni a szetten belül. A color blocking veszélyes, kevés embernek áll jól és nagyon mellé lehet vele nyúlni.

Télen én amúgy sem szívesen hordok színeket: a monokróm kombók vagy a barnás-bézses szettek komfortzónájából nem mozdulok ki, maximum egy-egy élénkebb színű kiegészítővel vagy vörös rúzzsal turbózom fel a napomat.

4. Milyen cipővel?
Mindent lehet mindennel, naná, csak épp az arányokra kell nagyon figyelni – és ez a legnehezebb! A nehéz anyagú, hosszú és bővebb szabású szoknyák például furán mutatnának túlzottan kecses, finom lábbelivel – ezekhez a hosszú csizmák vagy a robosztusabb bokacsizmák illenek. Ez utóbbit viszont sajnos nem minden testalkat engedheti meg magának – viszonylag hosszú lábak kellenek hozzá.

Testalkatunk aránytalanságait amúgy remekül tudjuk korrigálni a szoknya és a felső hosszával, és az is rengeteget számít, hogy honnan indul a szoknya: derékból, csípőből vagy esetleg mell alól.

Ha a szoknya rálóg a csizmára és egyáltalán nem látszik ki a láb, figyelni kell arra, hogy ne legyen túl alaktalan, robosztus a végeredmény – a csizma legyen magas sarkú, és egy jól szabott, a test vonalát követő ruhadarab mindenképpen legyen rajtunk! Ez az összeállítás például ebből a szempontból nekem már pont határeset: