5 mesekönyv ovisoknak – 2. rész

Borítókép: 5 mesekönyv ovisoknak – 2. rész Forrás: Europress
Hol volt, hol nem volt...

1. Zdenek Miler: A kisvakond nagy böngészője

A böngészős, tele rajz és ábra könyveknek megvan az az előnyük, hogy olyan szabadságot adnak a szülőknek, amivel az előre megírt szövegű mesekönyvek egyáltalán nem rendelkeznek. Összebújva fedezzük felKisvakond legapróbb, legjobban elrejtett, ismert és új barátait!

2. Bartos Erika: Bárányfelhők

A kedves (és az Anna, Peti, Gergő, valamint Bogyó és Babóca hangulatát, de nem pont őket idéző) történetek a déli altatáshoz kiváló kísérők, a rajzok nagyon szerethetőek, a verszövegek mondanivalója pedig nem túl "megterhelő"!

[cikk=41752]

3. Nyulász Péter: Miazami

Kitalálós versikék négy témára hangolva. Nyulász Péter hihetetlenül szórakoztatóan és kedvesen veszi rá a nagycsoportos és kisiskolás hallgatóközönségét, hogy a találós kérdésekre ügyesen megtalálják a válaszokat.

4. Kálmán Jenő: Sicc Afrikában

Szüleink gyerekkorának sztárját, az okos Siccet a gyerekeink is biztosan a szívükbe zárják. Az egyáltalán nem kínrímekbe szedett vicces verses meséket az amúgy az olvasásra nehezen rávehető apukák is szeretni fogják!

5. Tony Wolf: Mesél az erdő

"Nekünk, csodatündéreknek is elkél néha egy kis vakáció. Ezért küldöm el az én hat legkiválóbb csodatündéremet egy időre a törpék falujába." – olvasható az elképesztően szerethető illusztrációiról híres Tony Wolf mesekönyvének fülszövegében. Aki ismeri és kedveli, tudja, hogy aranyat ér, ha véletlenül ráakadunk egy-egy mesekönyvére az antikváriumok polcain.