7 Robbie Williams-dal, aminek különösen érdekes története van

Borítókép: 7 Robbie Williams-dal, aminek különösen érdekes története van Forrás: europress
Robbie Williams Sziget-fellépése alkalmából eláruljuk, hogyan keletkeztek a legjobb Robbie-számok.

Augusztus 10-én este fellép a Sziget Fesztiválon az ezredforduló egyik legnagyobb előadója, Robbie Williams. A dalai sohasem közhelyesek, mindegyiknek átélt, megszenvedett története van – még ha nem is pont olyan, amilyenre a meghallgatásuk után elsőre következtetnénk. Most összegyűjtöttük a 7 – szerintünk – legérdekesebb történettel rendelkező Robbie Williams-dalt.

1. Angels (1997)

„Hittem ezekben a dolgokban, amikor az Angelst írtam – ezért is írtam. Az Angels nem szól senkiről, csak arról, hogy a szeretteink, akik már eltávoztak, visszatérnek és vigyáznak rád.”

Robbie Williams állítólag 25 perc alatt írta a számot managerével és állandó szerzőtársával, Guy Chambersszel.„33 ezer lemezt adtam el 3 hónap alatt, valószínű volt, hogy a kiadó többet szóba sem áll velem, és akkor kijött az Angels... Az Angels nélkül nem lennék sehol.”

2. Millennium (1998)

A melódia Nancy Sinatra "You Only Live Twice" című dalán alapul, amely a hasonló című James Bond-film zenéje volt. Ez az oka, hogy maga a videó is James Bond-témájú, több 007-es filmből is újraalkottak benne jeleneteket.

[cikk=40368]

3. Supreme (2000)

„Svájcban töltöttem a Szilvesztert. Álltam a téren, elkezdődött a tűzijáték és csodálatos volt és én józan voltam és ez volt a legjobb Szilveszter, amiben valaha részem volt. Próbáltam nem inni és persze ott ömlött a pezsgő. Erre ezek az őrült európaiak rákezdenek valami do do do-ra...” – Robbie itt az I Will Survive dallamára utal, amelyből szerepel is egy zenei idézet a Supreme-ben.

4. She's Madonna (2007)

A csodálatos She's Madonna a drag-témájú videóval együtt a Pet Shop Boysszal együttműködésben készült. A dalszöveg a pletykák szerint utalás egy beszélgetésre, amelyet Robbie Tania Steckerrel folytatott, miután utóbbit Guy Richie elhagyta – Madonnáért. Guy állítólag ezt mondta Taniának:„Nézd, én tényleg szeretlek, dehát ő Madonna.” Robbie Williams nem erősítette meg ezt a történetet, de azt hangsúlyozta, hogy a dal nem fricska az énekesnő rovására, sőt, ő mindig is csipázta Madonnát.

5. Shame (2010)

A Gary Barlow-val közösen írt és felvett duett egy régi konfliktussorozatot kísérel meg lezárni, amely még a 90-es évek közepén kezdődött, a Take That feloszlása környékén. Robbie és Gary elég lazának bizonyultak ahhoz, hogy a videó a Brokeback Mountain paródiájaként készüljön el.

[cikk=33213]

6. Go Gentle (2013)

„Akkor írtam, amikor a lányom világra jött és én egy önző popsztár voltam életem javarészében és egyszer csak arra lettem felkérve, hogy vigyázzak egy egész emberre. (...) Még magamra sem tudok vigyázni!”

7. Swing Both Ways (2013)

Ez a Rufus Wainwright énekessel készült neo-swing duettazokról az időkről szól, amikor Robbie 16 évesen a Take That tagja lett.„Másfél éven át melegbárokban léptünk fel – emlékezett vissza az énekes egy, a The Sunnak adott interjúban. – Ott volt egy csomó meleg csávó és mind ragaszkodtak ahhoz, hogy mindenki meleg. Az akkori menedzserem is azt állította, hogy mindkét pályán játszom... Szóval számomra a dal egy tiszteletadás a tinédzserkoromnak. Nagyon büszke vagyok rá.”