Félpercenként azon kapod magad, hogy már megint a telefonodat nyomkodod? 6 tipp, hogy leszokj róla

Borítókép: Félpercenként azon kapod magad, hogy már megint a telefonodat nyomkodod? 6 tipp, hogy leszokj róla Forrás: europress / getty images
Nyugi, nem vagy egyedül, sokan valósággal függünk az okostelónktól. Pedig nem kéne.

Ültök a barátaiddal egy étteremben vagy a családoddal a vasárnapi asztal körül, és mindenki – de tényleg mindenki–az okostelefonja képernyőjét bámulja. Ismerős?Az egyik híreket olvas, a másiknak sürgősen emaileznie kell, a harmadik egyszerűen csak 8 perce kitette a sült kacsamellet az instagram-oldalára és most várja, hogy érkezzenek a lájkok... És a legrosszabb, hogy te is legalább ugyanennyire rá vagy kattanva az okostelódra, nem tudod letenni a kezed ügyéből, szó szerint azzal kelsz és azzal fekszel. Mi a megoldás?Hogyan szokjunk le a mobilunk folytonos piszkálásáról és hogyan törődjünk többet... mondjuk egymással?Íme néhány egyszerű tipp:

1. Tartsd a táskádban, ne a zsebedben.

És ne is az íróasztalodon. Kisebb valószínűséggel válik a mobilhasználat pótcselekvéssé, ha nincs a kezed ügyében.

2. Tartsd a hálószobáddal szomszédos helyiségben. (Éjszaka, természetesen.)

A vekkert akkor is meghallod (a mai ébresztőalkalmazásoknak már hangosan rikoltozniuk sem kell ahhoz, hogy felébresszenek), te viszont jobban alszol, ha nem villog bele a sötétbe az értesítőjelzés. Ó, és nehezebb visszaaludni, ha már felkeltél az ágyból!

3. Mindig legyen nálad könyv.

Metrón, vonaton, orvosi rendelőben is kiválthatod a telefon nyomkodását old school olvasással. Az e-book lenne a legpraktikusabb (méret szempontjából is), de sokaknak az is "kütyüérzetet" ad.


Fotó: Europress / Getty Images

4. Tervezz be előre kütyümentes időszakokat.

Ne vidd magaddal a telefonod, ha az íróasztalodtól felállva ebédelni mész vagy az edzőterembe vagy a gyerekszobába játszani... Utazáskor próbáljátok ki, hogy a pároddal vagy barátnőddel közösen használtok egy készüléket. A másik maradhat a szálláson!

5. Hagyd, hogy a telefonod végezze el a munkádat.

Használj olyan alkalmazásokat, amelyek automatikusan szinkronizálják és szűrik a telefonodon raktározott fotókat. Így neked nem kell egyenként végignézegetned őket. A Dropboxnak és a Google+-nak is van ilyenje. Persze a szinkronizálás kockázataival sem árt tisztában lenned! Vannak olyan appok is, amelyek segítenek lekövetni, hogy hány percet töltöttél telefonálással, emailezéssel és alkalmazások használatával. A RescueTime például önmagában is visszatartó erővel bír!

6. Használj butatelefont egy hétig.

Máté, kütyübolond barátom egy évvel ezelőtt kénytelen volt egy pár napra visszatérni régi, nyomógombos Nokiájára elromlott telefonja helyett. És az ideiglenes megoldás állandósult.„Iszonyú sok időm szabadult fel, mióta csak a számítógépemen nézek fényképeket, filmeket és nem használok alkalmazásokat”– lelkesedik. Hanna barátnőmnek sose volt okostelefonja; ő iPadet használ, ha exceltáblázatokat szeretne böngészni a kávézóban, és hát, mint mondja,„a tabletet azért nem tudod bármikor előkapni a zsebedből”. Ha nem tudod elképzelni az életedet okostelefon nélkül, próbáld ki csak egy hétig:kérj kölcsön egy butábbat vagy használd a régi elfekvődet (ha kompatibilis a SIM-kártyáddal, ami nem biztos...).

Fotók: Europress / Getty Images, giphy.com