25 probléma, amit csak az introvertált emberek értenek

Borítókép: 25 probléma, amit csak az introvertált emberek értenek
Világ introvertáltjai, egyesüljetek... mindenki külön-külön, az otthonában!

Az introvertált és extrovertált személyiségtípusok közötti ellentétet a modern pszichológia egyik atyja (oké, sok atyja volt, és akkor mi van?), C. G. Jung hozta divatba. Az introverziót a konyhanyelv „zárkózott", „befelé forduló", „magának való" kifejezésekkel is szokta helyettesíteni, de a szakemberek természetesen sokkal árnyaltabban kezelik ezt a kérdéskört. Például már Jung is kijelentette, hogy minden személyiségnek vannak introvertált és extrovertált jellemzői, ami teljesen független attól, hogy férfi vagy nő, arrogáns vagy szégyenlős, sok vagy kevés barátja van. Szóval érdemes óvatosan dobálózni a pszichológiai terminusokkal, és mi is ezt tesszük, amikor azt állítjuk: ha a következő állítások kétharmadában magadra ismersz, akkor bizonyára introverzióra hajlamos vagy!


fotó: Pinterest

Mik tehát azok a problémák, amit csak az introvertált emberek értenek? Ezek:

1. Gyerekként te voltál az, akire mindig rá kellett szólni, hogy köszönjön hangosan. Igazából most is halkan köszönsz, de egy felnőttre azért már nem szólnak rá.

2. Legszívesebben elvonulnál a világtól valami kolostorba a hegyek között – de azért az okostelefonodtól és a mobilinternetedtől ott sem válnál meg.

3. Merthogy az email, az internet és a közösségi média a legjobb barátod – ahol kedved szerint pöröghetsz bármilyen időpontban és álnév alatt.

4. A szörnyű stresszérzés, amikor csöng a telefonod, de ebben a pillanatban nem vagy felkészülve arra, hogy kommunikálj valakivel.

5. A legjobb barátnőd még három embert szeretne hívni a balatoni hétvégi dzsemborira, amit közösen szerveztek, és nem jut eszedbe olyan mondat, amivel erről lebeszélhetnéd anélkül, hogy tahónak tűnj.

6. Egyre kevesebben hívnak meg a saját bulijaikra, mert te úgyis mindig lemondod őket.

7. A születésnapodat az anyukáddal kettesben ünnepled, mert csak ő tudja, mikor van. (Ugye senki sem gondolja, hogy ki fogod írni a Facebookra?)


fotó: Freeimages.com

8. „Jól vagy?" „Miért vagy ilyen csendes?" „Miért vágsz ilyen szomorú arcot?" – kérdések özöne. Pedig te csak elgondolkoztál.

9. Előre begyakorlod a beszélgetéseket az emberekkel, akikkel valami dolgod van. Sőt, több az teszt-párbeszéd, mint az igazi.

10. Az ideális hétvége: amit egyedül tölthetsz és senkihez sem kell alkalmazkodnod.

11. Három órával ezelőtt megígérte, hogy félóra múlva hazavisz az isten háta mögött megrendezett partiról. Kezdesz beparázni.

12. Mellesleg semmi bajod a partikkal és más társasági eseményekkel, még élvezni is képes vagy őket; annyi csak, hogy átlag 45 perc után már szívesebben néznéd otthon a pizsamádban a Downton Abbeyt.

13. Csak azért maradsz fent sokáig, mert most végre egyedül lehetsz.

14. Félórája fantasztikusan nagyvilági módon flörtölsz egy ismerős jóképű ismerősével. Lehet, hogy már sejti, hogy nem utálod.

15. Már észre sem veszed, ha furcsán néznek rád, amiért egyedül ülsz egy étteremben vagy csápolsz egy koncerten vagy szállsz fel egy repülőgépre.

16. Nagyszerű dolog eltölteni egy hétvégét a szüleiddel vagy céges csapatépítő raftingon részt venni, de utána mindig szükséged van legalább egy napra egyedül, hogy regenerálódj.

17. Gyakran kapnak rajta álmodozáson vagy azon, hogy elkalandozol beszélgetés közben.


fotó: Freeimages.com

18. Mindig viszel magaddal könyvet, hogy ne háborgassanak a vonaton vagy a munkahelyi ebédlőben, hovatovább valaki mindig megkérdezi, hogy mit olvasol és elkezd lelkesen idézni a Harry Potterből.

19. Képtelen vagy tolerálni, ha váratlanul megszólítanak munka közben. Az is előfordult már, hogy ilyenkor irracionális dühvel reagáltál. Később persze bocsánatot kértél: „épp nagyon benne voltam valamiben.”

20. Nem pontosan érted, hogy miért kell csapatban dolgoznod ezen az új projekten.

21. „Mit csinálsz ma este?" – kérdezi egy barátod, és neked máris izzad a tenyered az idegességtől. Miért nem kérdezte két héttel előbb, hogy legyen időd felkészülni?


fotó: Freeimages.com

22. „A jövő héten is dögmeleg lesz", „Mit eszel, ez saláta?", „Láttad azt a csávót tegnap az X Faktorban?" – a small talk ősi ellenséged. Soha semmi nem jut az eszedbe ilyenkor. Miért nem tudnak az emberek normális dolgokról beszélgetni?

23. Általában eszedbe se jut segítséget kérni.

24. Nem akarsz egyedül lenni, csak azt szeretnéd, hogy hagyjanak békén. Szemlátomást senki sem érti a különbséget a kettő között.

25. Rendszeresen úgy néznek rád, mintha kattant, depressziós vagy szociális fóbiás lennél, függetlenül attól, hogy valóban az vagy-e vagy nem.