Három film, ami legalább olyan jó, mint a könyv, amelyből készült

Borítókép: Három film, ami legalább olyan jó, mint a könyv, amelyből készült
Vagy mégsem? Vitatkozzatok szerzőnkkel és küldjetek hasonló filmeket!

Mikor azt hallani, hogy újabb regényt fognak feldolgozni a filmesek, mindig egy halk sóhaj hallatszik valahol. Félve ülünk be a moziba vagy tesszük be a dvd-t a lejátszóba, főleg ha egyik kedvenc olvasmányunkról van szó. Sajnos még mindig számosan vannak azok a merényletek, amiket a filmesek elkövettek egy-egy jó könyv ellen.

Viszont most felsorolom egy-két kedvenc filmemet, ami valamelyik híres regény feldolgozása, ahol megkockáztatom, hogy a film talán még jobb is lett, mint az eredeti mű.

1. Büszkeség és balítélet

Szerintem ezt nem kell bemutatni. Aki kicsit is romantikus alkat, azt már karácsonykor tuti odaszögezte a képernyő elé, a 1995-ös angol tévéfilmsorozat, ami 6 részes és Colin Firth még nem volt ismert színész, de mi anyuval már akkor beleszerettünk. Kár, hogy manapság már csak filmekben látjuk, hogyan is kellene viselkedni férfinak és nőnek.
Könyv: Büszkeség és balítélet, írta Jane Austen, fordította Szenczi Miklós. (AMagyar Elektronikus könyvtárban online olvasható!)(1979)
Film: Büszkeség és balítélet, 6 részes tévésorozat (1995), rendező:Simon Langton,főszereplők: Colin Firth, Jennifer Ehle

2. Nick Hornby: Pop, csajok, satöbbi

Aki zenerajongó, annak kötelező a regény és a film is. A történet egy harmincas éveiben járó lemezbolttulajdonos férfiról szól, aki keresi az igazit s teszi ezt remek zenék ajánlása közben. Hősünkkel együtt rájövünk, hogy tizenéves kori szerelmi életünk alapjában véve nem is nagyon tér el nagyon a mostanitól. Ugyanúgy kínlódunk és hibázunk, generációtól függetlenül...
Könyv: Pop, csajok, satöbbi, írta Nick Hornby, fordította M. Nagy Miklós, Európa Könyvkiadó, 2001, 2900 Ft
Film: Pop, csajok, satöbbi, rendezte Stephen Frears, szereplők: John Cusack, Iben Hjejle, Jack Black, Catherine Zeta-Jones, 2000

3. Az időutazó felesége

Erre a könyvre elsős főiskolásként találtam rá, vizsgaidőszakban, a könyvtárban bóklászva. Csúnyább borítót (régebbi változat) még életemben nem láttam, mégis valamiért levettem a polcról. Alig bírtam kivárni a vizsgák végét, hogy belevessem magam a kétrészes sztoriba. Időutazás, láthatatlanná, és gyerekkortól tartó örök szerelem – lebilincselő és mégsem túl szirupos.
Könyv: Az időutazó felesége, írta Audrey Niffenegger, fordította Gálvölgyi Judit, Ulpius-ház, 2006, 2800 Ft
Film: Az időutazó felesége, rendező: Robert Schwentke, szereplők: Eric Bana, Rachel McAdams, 2009

A következő részben folytatjuk a sort, addig írjátok meg, hogy nektek mely könyvek filmváltozatai tetszettek a legjobban.