Milyen cipőt vegyünk váltócipőnek?

Borítókép: Milyen cipőt vegyünk váltócipőnek?
Napi 6-8 órát töltenek el váltócipőben a gyerekek, jórészt kemény talajon (bár sokszor kúszva-mászva) ezért az utcai cipőktől eltérő szempontoknak kell(ene) megfelelniük.

1. Legyen jól szellőző, ráadásul ne csak a felsőrésze, hanem a talprésze is. Ezért lehetőleg valódi bőr talpbetétes cipőt, szandált válasszunk. Mivel csak bent fogja hordani, nyugodtan lehet nyitott a cipő. Lehetőség szerint valódi bőr, vagy erős textil felsőrésszel rendelkező cipőt vegyünk, kerüljük a műbőr cipőket.

Foto: Deichann Ára: 8990 Ft
(valószínűleg ez a modell már nem kapható, de hasonlót biztos találsz)

2. Minél kisebb a gyerek (bölcsisek, alsósok, középsősök) még annál gyengébb a bokájuk. Olyan cipőt válasszunk, mely kellően tartja a sarkat. Otthon viszont legyen minél többet mezítláb, ha tehetjük a szabadban is engedjük cipő nélkül játszani, hogy erősödhessen a bokája. (természetesen ha az időjárás is megengedi)

3. A cipő talpa legyen egészen puha, ha az orr és sarokrészt össze tudjuk hajtani, akkor ennek a kitételnek biztosan megfelel.

4. Piciknek sokkal könnyebb a tépőzáras rendszer, mint a csatos, ha lehet, inkább ilyet vásároljunk.

5. A legkisebbeknél (22 – 26 méret) érdemes sarokemelős cipőt venni. Nagyobb gyerekeknek erre csak akkor van szükség, ha ortopédus írja elő.

6. Az orvosi segédeszközt és ortopédiai cipőt forgalmazó boltokban szervezett műszeres méréseket kezeljük fenntartással, mielőtt ennek hatására vásárolnánk, kérjük ki szakember véleményét is.