Sportolj és spórolj – 5 tipp

Borítókép: Sportolj és spórolj – 5 tipp
Olyan jó lenne sportolni, csak ne kerülne annyiba! Körülnéztünk, hogyan lehet ezen is spórolni.

1. Levonhatjuk az adóból
Az egészségpénztár lényege, hogy egy adott összeget befizetünk mi magunk és/vagy a munkáltatónk egy számlára (ugyanúgy van kezelési költsége, mint például egy bankszámlának – erre bizony figyelni kell!), és ezt az összeget egészségügyi termékekre, például kontaktlencsére, gyógyszerre, rehabilitációs vagy rekreációs célokra használhatjuk fel. (Részletes listát az egyes pénztárak honlapján találunk.)

A legtöbb kassza a tagjai részére5–20 százalékoskedvezményt ér el a szerződő feleknél – akár egy fitneszteremnél is. Jelentős adókedvezményekkel jár: az a hozzájárulás, amit amunkáltatófizet, 23 400 Ft/fő/hó határig kedvezményesen adózik, azegyéni befizetés20 százaléka pedig a pénztártag egyéni pénztárszámláját gyarapítja (tehát leírjuk az adóból, de nem visszakapjuk, hanem az egészségpénztári számlánkra utalják). Az egyéni egészségszámlánlegalább 2 évrelekötött összegeknek 10 százaléka kerül a tag pénztárszámlájára.További infó: egeszsegpenztar.com

2. Önkormányzati kedvezmények
Az önkormányzati vagy önkormányzat-közeli sportlétesítményeket egyre többször vehetik kedvezményesen igénybe a helyi lakosok. A XII. kerületben külön sportszervező áll a lakosok rendelkezésére, és minden hónapban megtalálják a térítésmentes edzéseket ahegyvideksport.hu oldalon.
Érdemes a helyi közösségi vagy művelődési házak programját is böngészni, mivel az önkormányzatok viszonylag olcsón adják bérbe a termeket, ezért itt is sokkal kedvezményesebben sportolhatunk, mint amenő fitnesztermekben. (Igaz, szaunáról, kényelmes öltözőről ne álmodozzunk, de valamit valamiért.) Ugyanígy érdeklődjünk a környékbeli, tornateremmel rendelkező óvodákban, iskolákban, mert ezekben sok vidéki településen tartanak a késő délutáni, esti órákban különféle órákat (például aerobikot, zumbát, köredzést), amelyeken 600–1500 forint ellenében vehetünk részt.

--pagebreak--

3. Átalánydíjas sportolás
Aki legszívesebben hetente egyszer úszni járna, egyszer táncolni, egyszer tornászni, annak mélyen bele kellene nyúlnia a zsebébe. Ilyenkor érdemes utánanézni az AllYouCanMove kártyarendszernek, melynek az a lényege, hogy különböző mértékű havi tagdíj fizetése mellett (6900, 7900, 9900 és 14 900 forintos verzió létezik) korlátlanul látogathatjuk a kártyaelfogadósportlétesítményeket (Budapesten csaknem 90, vidéken több mint 110 van belőlük).

4. Vegyünk bérletet
A legkézenfekvőbb megoldás, mégis sokan idegenkednek tőle. Biztosan lesz olyan időszaka az évnek, amikor nem jutunk el edzeni, de ezzel együtt nem felesleges utánaszámolni, mert jóval nagyobbak akedvezmények. Érdemes figyelni a termek akcióit, januárban, szeptemberben és decemberben általában akciós ajánlatokat hirdetnek meg.

5. Nem ciki a próbaedzés sem
A legtöbb fitneszteremben vannak nyílt napok, ahol 5–10-féle mozgásformát is kipróbálhatunk egy nap alatt, vagy egyetlen belépőjegy áráért több órán is részt vehetünk. Sőt, majdnem mindenhol lehet kérni egyszeri alkalomra szóló ingyenes belépőjegyet is. Abikram jóga stúdiókban például mindenhol kínálják a 10 alkalmas próbabérletet (ami nagyjából 1-2 edzés árába kerül), hogy legyen időnk eldönteni, tetszik-e ez a sportág. Éljünk vele!

Fotó: Europress, Éva magazin, Pinterest